top of page
410e613bc59f0bbec6b7635c30a1f21c.jpg
big_neskutecna-dobrodruzstvi-florentina-p3r-422042.jpg
437_bg.jpg
big_nozicka-a-wohryzek-LRI-497793.png

Nožička a Wohryzek

Na počátku samostatného Československa se do vlasti vrací úspěšný Čechoameričan. Jenže zmizí, a jeho syn Benjamin se pustí do pátrání, s pomocí ambiciózní novinářky Laury. K hledání se přichomýtnou páni spisovatelé Karel Čapek, Jaroslav Hašek a Franz Kafka. Proběhne cvičební seznámení s jejich nejznámějšími díly.


Pro děti od 9 let, 50 minut


Podle stejnojmenné knihy, vydalo nakl. Baobab s ilustracemi Jana Trakala (2022)


Citát: "Tady je všechno vzhůru nožičkami!"
Odkaz na knihu

Wohrizek venku děti.png

Můj Golem

Student Jakub má studené ruce. Ostýchá se před dívkami, a ve svém příběhu potká hned dvě. Jenže jeho svět je rozdělený zdí. Žije v pražském Židovském Městě v době, kdy jeho učitel musí vyvolat k životu Golema. A každý Golem nakonec ohrozí svého tvůrce. Ve hře si děti vyzkoušejí tvorbu i oživení Golema.


Pro děti od 9 let, 45 minut


Podle stejnojmenné knihy, vydalo nakl. Argo s ilustracemi Hany Puchové (2011), nominováno na Magnesii Literu 2012, zařazeno na seznam výjimečných knih pro děti White Raven (Mezinárodní dětská knihovna v Mnichově)


Citát: "Ty, který jsi pomohl stvořit Golema, bys měl strach z dívky?"
Odkaz na knihu

golem.jpg

Škvoráci

Romance mladého škvora se slečnou – klíštětem na pozadí hudebního festivalu na louce. Hmyz si myslí, že festival organizuje. Celé se to ale nějak vymkne z nožek a hmyzí pár musí čelit neznámému městskému prostředí. A ve městě to není žádná idyla.


Citát: "Petro! Pusť se!"

347429329_680735227197165_7796374381634609682_n.jpg

Náš repertoár

Dramatizujeme oceňované knihy spisovatele Marka Tomana pro děti tak, aby to byla podívaná pro celou rodinu. Vtahujeme do děje. Přizpůsobujeme hru místu konání.

 

Cukrárna U Šilhavého Jima

Cukrárna U Šilhavého Jima. Literární western. Knihovnice Boženka žije v městečku na Divokém západě plném zlatokopů, trapperů a jiných dobrodruhů, které učí lásce k literatuře. Jako jediná žena v širém okolí. Děti si při hře osvojí zpěv drsňáckých písní, plížení, osvobozování zajatce a mnohému dalšímu.

Pro děti od 9 let, 50 minut


Podle stejnojmenné knihy, vydalo nakl. Baobab s ilustracemi Františky Loubat (2018), oceněno Zlatou stuhou 2019, kniha je na čestné listině IBBY


Citát: "Když tam nahoře, slečno Boženko, na to čtení nejsou ty nejlepší podmínky."


Odkaz na knihu


V době covidu připravilo Divadlo Čučka audio četbu z knihy, která byla dostupná na youtube, dokud se znovu neotevřely knihovny.
 

Cukrárna u Šilhavého Jima /kapitola 1./mluvené slovo pro děti audio
Cukrárna u Šilhavého Jima / kapitola 22. - YouTube

Jim společná.jpg

Neskutečná dobrodružství Florentina Flowerse

Hoch z dobré rodiny se dostane na loď pirátského kapitána, který ho nutí plnit zapeklité úkoly. Jinak mu půjde o život. Pomůže mu někdo? Hra o vzájemné solidaritě i významu vzdělání. Navzdory tématu hra pro kluky i holky.


Pro děti od 9 let, 45 minut


Podle stejnojmenné knihy, vydalo nakl. Baobab s ilustracemi Magdaleny Rutové (2019), oceněno Zlatou stuhou 2020


Citát: "A do školy můžu chodit každý den v roce?""
Odkaz na knihu

Pirátská střelba.jpg

Sametové nutrie

Rodina nutrií prožívá na farmě podnikavého Milana sametovou revoluci. Vezme ji za svou, protože svobodu přece potřebují všichni. Je to naše věc! Hra o převlékání kožíšků i o kožíšcích, které převléct nejde. Při hře si zopakujeme tváře a jména mužů Listopadu, stejně jako druhy nutrií a polistopadové přístupy.


Pro děti od 9 let, 45 minut


Podle knihy Nutrie, vydalo nakl. Kniha Zlín s kolážemi Jitky Kopejtkové (2019)


Citát: "Konečně vítr v srsti!"
Odkaz na knihu

Nutrie má dobrou náladu.jpg
150571_bg.jpg
bottom of page